Skip to main content

Anadolu Feng Shui, geleneksel Çin Feng Shui felsefesini Anadolu kültürüne ve coğrafyasına uyarlama girişimidir. Feng Shui, ev, ofis veya diğer yaşam alanlarının enerjisini, doğanın akışını ve çevrenin etkilerini dikkate alarak tasarlama ve düzenleme sanatıdır. Anadolu Feng Shui ise, bu felsefeyi Türk kültür ve inançlarına uygun hale getirerek, Anadolu’nun tarihi ve mistik atmosferine odaklanır.

Aslında 13 Aralık 2023 /Çarşamba akşamı yapacağımız seminer tam da nu konuya açıklık getiriyor;

Sevgili Neslihan Perker’in kaleminden:

“2024’TE “ANADOLU FENG SHUI” İLE HAYATINIZ BEREKETLENSİN!

Anadolu’nun da kendine özgü bir “feng shui”si var! Binlerce yıllık kadim ritüellerle harmanlanmış bu uygulamalar yeni bir yıla girerken evimizi ve hayatımızı bereketlendirecek, yıldızımızı yükseltecek. 

Geceleri neden aynanın üzerini örtmemiz gerekir? Kedilerin uyuyacağımız odayla ilgisi ne? Şahperi Sofrası’nı yedi sene üst üste kurduğumuzda ne olur? Evlerimizde neden demir bulunmalıdır? Gül kokusu ne işe yarar? Hangi bitkiler tılsımlıdır? Yaşam alanlarımızda bolluk-bereket için ne yapmalıyız? Dileklerimizi suya söylediğimizde ne olur? Bu soruların cevapları, binlerce yıl öncesine dayanan Anadolu ritüellerinde saklı.Gazeteci-yazar Neslihan Perker, kendi deneyimlerinden yola çıkarak yaşanılan mekânlarda yaşam enerjisini harekete geçirme pratiklerini araştırıyor. Anadolu Feng Shui, yaşadığımız topraklara özgü binlerce yıllık ritüelleri uygulamanız için mini bir rehber özelliği taşıyor.”

Dore Mentorluk çatısı altında tam da yeni bir yıla girerken gerçekleştireceğimiz Anadolu Feng Shui seminerimizde, bu kadim öğretileri ve uygulamaları gazeteci-yazar Neslihan Perker sizlerle paylaşacak. Davetlisiniz!

Ceyda Işık Kumyalı

Author Ceyda Işık Kumyalı

2002 yılında Uludağ Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra birkaç farklı iş dalında çalışıp yapmak istediğim işe karar verme sürecinin ardından 2008 yılında biblioteka kültür merkezinde Sevgili Gazi Ünsal ile çalışmaya başladım. Burası hayatımda dönüm noktası oldu. 14 yıl burada dil eğitimi programlarının planlanıp, organize edilmesinden; çeşitli kişisel gelişim seminerlerinin programlanmasına kadar bir çok konuda biblioteka kültür merkezinde yönetici konumunda çalıştım. 2022 yılında biblioteka kültür merkezi kapanınca DORE Mentor olarak kendi şirketimi kurdum ve aynı ruhla çalışmaya devam ediyoruz....

More posts by Ceyda Işık Kumyalı

Leave a Reply

Dore Mentor

Eğitim Danışmanlığı Alanında Uzman Kadro

İletişim

Tel: +90(532)7676319
Mail: dore.mentor@outlook.com
info@dorementor.com