Skip to main content

Daha önce oyunculuk ile ilgili eğitim almış veya almamış herkese açık olan bu atölyemiz, televizyon ve sinemada oyunculuk yapmak isteyenleri veya kendini kamera karşısında merak edenleri kapsıyor.

Her derste verdiğimiz metinlerin deneme çekimlerini ve izlemesini yapıp, üzerine konuşacağız. Çeşitli doğaçlamalar ve egzersizlerle karakteri anlamayı ve çözümlemeyi öğrenip bu konuda pratik yapacağız.

Atölye bitiminde katılım belgesi ve menajer başvurularında da kullanabileceğiniz bir demoreel oluşturulup katılımcılara teslim edilecektir.


Eğitim programı ise şöyledir:

1.HAFTA

Tanışma – Bir metin nasıl incelenir – Monolog – Diyolog nedir? Kamera karşısında kendini anlatma. Ve izleme.

2.,3.,4.,HAFTA

Verilen tirad ile çekim yapma ve izleme, üzerine konuşma.

5.,6.,7.,HAFTA

Verilen ikili sahnelerin çalışılması. İzlenmesi. Karşılıklı oyun vermeyi öğrenme.

8.,9.,10.,11. ve 12. HAFTA

“Demoreel” için kişiye uygun birkaç parça seçip en vurucu olanları derlenir.

Ceyda Işık Kumyalı

Author Ceyda Işık Kumyalı

2002 yılında Uludağ Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra birkaç farklı iş dalında çalışıp yapmak istediğim işe karar verme sürecinin ardından 2008 yılında biblioteka kültür merkezinde Sevgili Gazi Ünsal ile çalışmaya başladım. Burası hayatımda dönüm noktası oldu. 14 yıl burada dil eğitimi programlarının planlanıp, organize edilmesinden; çeşitli kişisel gelişim seminerlerinin programlanmasına kadar bir çok konuda biblioteka kültür merkezinde yönetici konumunda çalıştım. 2022 yılında biblioteka kültür merkezi kapanınca DORE Mentor olarak kendi şirketimi kurdum ve aynı ruhla çalışmaya devam ediyoruz....

More posts by Ceyda Işık Kumyalı

Leave a Reply

Dore Mentor

Eğitim Danışmanlığı Alanında Uzman Kadro

İletişim

Tel: +90(532)7676319
Mail: dore.mentor@outlook.com
info@dorementor.com